Blog > Komentarze do wpisu
Gdzie jesteś, Panie Boże, Ojcze mój? W skrytości serca szukam Twoich dróg. O, usłysz głos wołania duszy mej.

PIERWSZE CZWARTKI MIESIĄCA są okazją do szczególnej wdzięczności Bogu za Najświętszy Sakrament, jako Ofiarę, Pokarm na drogę wieczności i stałą Świętą Obecność wśród nas. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów.

Pozdrawiam i życzę dobrych dni , bo dni mijają i mija moje życie.

Gdy wstaje poranek wstaję i ja jak życie które się rodzi, przychodzi wieczór i trzeba iść spać i tak życie kończyć się będzie.

Wszystko jest piękne jak się widzi sercem.

Spoglądaj na świat i całą przyrodę miłością.

Bo gdy widzimy powodzie to ludzie którzy zmierzają w złych kierunkach świata.

Gdy słonce świeci to ludzie biegnący do Stołu Pana.

Gdy znów pada drobny deszczyk lub śnieg to ludzie którzy mają problem i szukają u stworzeń którzy nie chcą im pomóc.

Szukajcie a znajdziecie wszystko we wszystkim.

http://www.youtube.com/watch?v=fIgBO_wVgN4&feature=related

 

Szukajcie drogi do Boga.  Tomcyk

 

Modlitwa o ukazanie drogi powołania:

Panie Jezu, w TWOJE RĘCE składam dziś swoją przyszłość. Ona należy do Ciebie, bo od chrztu św. jestem Twoją świątynią. Nie wiem, jaką wybrałeś dla mnie drogę. Nie wiem, co mnie na niej czeka. Nie wiem jeszcze w pełni, czy przez życie mam iść samotnie, niosąc miłość innym, czy też przeznaczyłeś dla mnie kogoś, kto zostanie moim współmałżonkiem.

Może chcesz, Panie, powołać mnie do życia zakonnego czy kapłańskiego. To Ty wszystko wiesz i dlatego proszę Cię o prowadzenie mnie przez każdy kolejny dzień mojego życia. Bądź, Jezu Chryste, Panem mojego życia. Bądź moim Królem i Przewodnikiem. Prowadź mnie drogą czystej miłości. Kształtuj moje serce i strzeż mnie przed upadkami. Jezu, ufam Tobie! Amen.

Dla wszystkich którzy prosili mnie o modlitwę w ich drodze powołania.

Jak i sobie życzę realizacji Bożego zawierzenia, bo do Boga należy się szacunek i miłość ponad wszystko, co jest stworzone na ziemi.

 

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste 
i odnów we mnie moc ducha. 
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza 
i nie odbieraj mi świętego ducha swego. Ps. 51, 12-13.

Modlitwa za kapłanów

Panie Jezu, Ty wybrałeś Twoich kapłanów spośród nas i wysłałeś ich, aby głosili Twoje Słowo i działali w Twoje Imię. Za tak wielki dar dla Twego Kościoła przyjmij nasze uwielbienie i dziękczynienie. Prosimy Cię, abyś napełnił ich ogniem Twojej miłości, aby ich kapłaństwo ujawniało Twoją obecność w Kościele. Ponieważ są naczyniami z gliny, modlimy się, aby Twoja moc przenikała ich słabości. Nie pozwól, by w swych utrapieniach zostali zmiażdżeni.

Spraw, by w wątpliwościach nigdy nie poddawali się rozpaczy, nie ulegali pokusom, by w prześladowaniach nie czuli się opuszczeni. Natchnij ich w modlitwie, aby codziennie żyli tajemnicą Twojej śmierci i zmartwychwstania. W chwilach słabości poślij im Twojego Ducha. Pomóż im wychwalać Twojego Ojca Niebieskiego i modlić się za biednych grzeszników.

Mocą Ducha Świętego włóż Twoje słowo na ich usta i wlej swoją miłość w ich serca, aby nieśli Dobrą Nowinę ubogim, a przygnębionym i zrozpaczonym - uzdrowienie. Niech dar Maryi, Twojej Matki, dla Twojego ucznia, którego umiłowałeś, będzie darem dla każdego kapłana. Spraw, aby Ta, która uformowała Ciebie na swój ludzki wizerunek, uformowała ich na Twoje boskie podobieństwo, mocą Twojego Ducha, na chwałę Boga Ojca. Amen.

Życzę dobrych dni Ks. Janowi, Ks. Albertowi i każdemu Kapłanowi.

Głowa do góry i idźcie przez świat nawet w okropnych chmurach świata.

Tomcyk.

czwartek, 05 sierpnia 2010, tom-cyk

Polecane wpisy

  • Michał Archanioł

    Michał Archanioł Archanioł Michał na fresku Bronzina Archanioł Michał depczący szatana pod stopami, Szymon Uszakow, 1676, 23 x 20,5 cm, Galeria Trietiakowsk

  • Modlitwa do Św. Michała Archanioła

    Święty Michale Archaniele Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności. Przecież stworzeni zostali na obraz Bo

  • Modlitwa-EGZORCYZM do św. Michała Archanioła

    Mam do was wszystkich prośbę, do was ludzi każdego stanu, proście Kapłanów , aby po każdej Mszy Świętej odmawiali modlitwę do Św., Michała Archanioła. Oto krótk